ZAJĘCIA I WARSZTATY DLA DZIECI

W trosce o rozwój dzieci przygotowaliśmy zajęcia i warsztaty skierowane do maluszków w każdym wieku.
PAMIĘTAJCIE o obowiązkowych, wcześniejszych zapisach na zajęcia, drogą mailową lub telefonicznie u prowadzących.
Liczba osób biorących udział w zajęciach jest ograniczona, a pierwszeństwo mają osoby posiadające karnet.

Mini Uniwersytet „Od Pompona do Przedszkola”

Poniedziałki i Piątki

godz. 10:00 – 12:00

Chcielibyście przygotować swoje dziecko do roli PRZEDSZKOLAKA, aby czuło się pewniej w grupie i z lepszym nastawieniem weszło w szkolne progi? Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2 do 4 lat na zajęcia Mini Uniwersytetu „Od Pompona do Przedszkola”. Zajęcia prowadzone w myśl pedagogiki Marii Montessori łączą elementy edukacji i zabawy. Podczas zajęć dzieci mają możliwość nawiązać pierwszy kontakt z rówieśnikami, dzięki czemu później łatwiej odnajdują się w szkole. Do zajęć wprowadzane są między innymi elementy muzyczne oraz ruchowe, które rozbudzają w najmłodszych ciekawość świata i zachęcają do jego odkrywania.


Brykające Mini Pomponiki i Brykające Pomponiki

Środa

godz. 9.15-10:00 (45min) – Brykające Mini Pomponiki (12-18m-cy)

godz.10.15-11:00 (45 min)- Brykające Pomponiki (1,5-3lat)

Małe dziecko nastawione jest głównie na zdobywanie nowych doświadczeń i poznawanie świata. Na zajęciach dzieci będą mogły badać, poznawać i eksplorować. Zabawy z muzyką pozytywnie wpływają na całościowy rozwój dziecka, pobudzają jego wyobraźnię i aktywność oraz rozwijają umiejętność koncentracji. Nauka piosenek jest doskonałą motywacją do nauki mówienia oraz daje możliwość rozwijania swojego słownictwa. Dzięki zajęciom tanecznym dziecko ćwiczy motorykę, koordynację, pamięć ruchową oraz świetnie się bawi.


Tańczące Pomponiki

Poniedziałek

godz. 17.30-18.00 (dla dzieci 1,5-2,5)

godz. 18.00-18.30 (dla dzieci 3-4 lata)

godz. 18.30-19.00 (dla dzieci 5-6 lat)

Czy Twoje dziecko słysząc muzykę zaczyna poruszać się w jej rytm lub zaczyna go wystukiwać? To znak, że ma zdolności muzyczne, które warto w nim rozwijać. Tak wiele radości niesie ze sobą muzyka i taniec! A to właśnie ruch jest bardzo ważnym elementem w życiu Twojego dziecka. Taniec walczy z wadami postawy, działa na rozwój wyobraźni, wyrabia poczucie rytmu i słuch muzyczny, a także rozwija koordynację ruchową. Taniec to wspaniała forma zabawy.


Miganki

Poniedziałek

godz. 10:00- 10:45 (45min)

Miganki to warsztaty komunikacji z dzieckiem wykorzystujące znaki polskiego języka migowego. Zajęcia dedykowane są rodzicom/opiekunom i dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 1,5 lat. Badania pokazują, że dzieci, u których mowa wspierana jest gestem pokazują swój pierwszy znak nawet w 7 – 8 miesiącu życia. Mając około roku potrafią już pokazać kilkanaście do kilkadziesiąt znaków, podczas gdy ich zasób słownictwa to zaledwie kilka wyrazów.


Gordonki

Czwartek

godz. 10.00- 10:30 (30 min.)

Zajęcia prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. Eliasa E. Gordona polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu.Skierowane dla dzieci do 3 roku życia. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją.


Multisensoryczny angielski

Piątek

godz. 16:30- 17:15 (45 min)- 3-4 lata

godz. 17.15- 18:00 (45 min)- 5-6 lat

Metoda Creative! Early English © ma na celu wzbudzenie naturalnej ciekawości poznawczej, pasji i fascynacji uczeniem się języka angielskiego poprzez różnorodne działania twórcze bliskie zainteresowaniom i potrzebom dzieci w wieku od 2 do 6 lat . Zabieg łączenia kreatywnych aktywności z muzyką sprzyja tworzeniu się nowych połączeń neuronalnych, zapisywaniu słownictwa i fraz anglojęzycznych w pamięci trwałej, zwiększeniu poziomu koncentracji oraz podzielności uwagi.


Dzieci na językach – Francuski

Sobota

godz. 9.30- 10:00 (30 min) – od 1,5 do 3 lat – gr. początkująca

godz. 10.05- 11:20 (75 min) – od 5 do 6 lat – gr. zaawansowana

godz. 11.25- 12:25 (60 min) – od 4 do 6 lat – gr. średniozaawansowana

godz. 12.30- 13:15 (45 min) – od 4 do 6 lat – gr. mieszana

Rodzice często pytają: jak to się dzieje, że po pierwszej lekcji dziecko samo podśpiewuje piosenkę po francusku lub mówi jak ma na imię?
Praca z dziećmi jest niezmiernie trudna, ale daje ogromną satysfakcję. Dzieci nie umieją udawać, że coś im się podoba i nie będą siedzieć spokojnie przez 45 min. jeśli lekcja jest nudna. Dlatego też nasze zajęcia to przygoda. Maluchy nie mogą się doczekać kolejnego punktu i często pytają, a co teraz będzie. Jeśli uczymy się o owocach, to odkrywamy je, wąchamy, smakujemy, robimy wspólnie sałatkę. Jeśli uczymy się o ubraniach to nie będą to nudne karty z obrazkami, ale prawdziwa zabawa w ubieranie ukochanego misia w niebieski sweterek. I czy nie fajniej uczyć się części ciała robiąc wspólnie twarz z owoców i warzyw?


Najmłodsze Nutki – Zajęcia logorytmiczno-teatralne

Środa

godz. 17:30 – 18:15 – od 1,5 do 2,5 lat

godz. 18:20 – 19:05 – od 3 do 5 lat

Najmłodsze Nutki to warsztaty teatralno-logorytmiczne dla dzieci najnajmłodszych (od 1,5 r.ż.) i starszaków. Ich celem jest rozwój wyobraźni dziecka, poznawanie i komunikowanie emocji, pobudzenie aparatu artykulacyjnego, budowanie relacji dziecko-grupa, nauka rozumienia i wykonywania poleceń, przygotowanie dziecka do późniejszej edukacji i budowania wartościowych relacji w grupie rówieśniczej. Poprzez proste zadanie aktorskie, muzykę, ruch, pantomimę i pracę z lalkami dziecko uczy się radzić z lękiem przed występowaniem na forum, buduje poczucie pewności siebie, rozwija wyobraźnię i fantazję.