MIGANKI

(6-18 m-cy)

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe zajęcia połaczone z nauką znaków Polskiego Języka Migowego. Zajęcia dedykowane są rodzicom/opiekunom z dziećmi w wieku 6 miesięcy do 1,5 roku. Dzieci, których mowa wspierana jest gestem pokazują swój pierwszy znak nawet w 7 – 8 miesiącu życia. Mając około roku potrafią pokazać kilkanaście/kilkadziesiąt znaków podczas gdy ich zasób słownictwa to zaledwie kilka wyrazów. Okazuje się, że ręce niemowlaka są dużo wcześniej, niż aparat mowy, gotowe do porozumiewania się. Dzięki takim narzędziu jakim jest język migowy dzieci przekazują, że chcą jeść, pić lub bawić się ulubioną zabawką. Miganie zmniejsza ich frustrację, gdyż już są rozumiane. Dzięki miganiu dzieci stają się bardziej zaangażowane, z radością dzielą się wszystkim co zainteresuje je w otoczeniu. Badania udowodniły, że migające dzieci zaczynają szybciej mówić niż ich rówieśnicy i osiągają od nich wyższe wyniki w testach inteligencji.
Miganki to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których rodzice/opiekunowie nauczą się najbardziej potrzebnych w komunikacji z niemowlęciem znaków migowych. Zajęcia skonstruowane są tak, aby przyswoić jak najwięcej znaków jednocześnie świetnie bawiąc się przy wesołych piosenkach oraz z użyciem różnych zabawek dostosowanych do wieku dzieci.

Prowadząca:
Katarzyna Stanek – psycholog, psychoterapeuta par i rodzin, mama dwóch wspaniałych córek, które swój pierwszy znak migowy pokazały w wieku 7 miesięcy. https://www.facebook.com/miganki

Adresaci  zajęć:
opiekunowie z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku

Godziny zajęć:
PONIEDZIAŁKI
10:00 – 10:45 (45 min)

Zapisy:
mail: miganki.kstanek@gmail.com, tel.: 695 878 289

KARNET – 350 zł (8 spotkań)