MINI UNIWERSYTET

„OD POMPONA DO PRZEDSZKOLA”

wykorzystujący elementy pedagogiki Marii Montessori (2-4 latki)

Chciałbyś przygotować swoje dziecko do ROLI PRZEDSZKOLAKA bo wiesz, że bycie przedszkolakiem wcale nie jest takie proste?

W trakcie zajęć dzieci będą miały okazję:
– spędzić czas w grupie rówieśników, oddając się przy tym edukacji poprzez zabawę,
– aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu zdrowego drugiego śniadanka, podczas którego nauczymy się
samodzielności i zasad obowiązujących przy stole,
– rozwijać zdolności manualne i artystyczne podczas tworzenia pracy plastycznej,
– ćwiczyć koordynację ruchową, z pomocą zajęć sensorycznych,
– śpiewać i tańczyć,…

Spotkania odbywać się będą w kameralnych grupkach do 12 dzieci maksymalnie. Dzięki czemu macie pewność, że Wasza pociecha będzie się czuła wyjątkowo! Zajęcia prowadzone są przez 2 osoby (od 5 osób w grupie), aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort dzieciom.

PROGRAM ZAJĘĆ:
Program naszych zajęć zawiera w sobie elementy pedagogiki M.Montessori, E.Gordona, W. Sherborne, C. Rose i G. Dryden, Korczaka.
Jest syntezą najnowszych prądów i poglądów na rozwój młodego człowieka, który dzięki otwartości umysłu, ufności czy nieustającej chęci do zabawy – uczy się, poznaje i analizuje świat. Na naszych zajęciach dzieci pod opieką pedagogów nauczą się tworzyć relacje, współpracować i przebywać w grupie rówieśników, natomiast opiekunowie inspirując i motywując maluchy zadbają o ich wszechstronny rozwój. Będziemy również wprowadzać małymi krokami język angielski. Powtarzalny rytm zajęć daje najmłodszym poczucie bezpieczeństwa oraz wytworzy nawyki, które bardzo ułatwią płynne przejście i odnalezienie się w nowej przestrzeni przedszkoli.
W trakcie zajęć przewidziany jest posiłek – drugie śniadanko, jeśli dziecko jest alergikiem przygotujemy mu specjalny posiłek (prosimy rodziców o zgłaszanie alergii na pierwszych zajęciach)

Osoba prowadząca:
Tamara Sawko – posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Przez wiele lat miała okazję obserwować mamę prowadzącą domowe przedszkole, a sama pracowała m.in. jako niania oraz prowadziła zajęcia z harcerzami. Kreatywna dusza, fascynatka antropologii kulturowej i zwolenniczka nowych form edukacji. Dusza towarzystwa z ciepłym serduszkiem, która szybko zdobywa zaufanie dzieci swoim uśmiechem i pogodnym nastawieniem do świata.

Orientacyjny plan dnia:
Zajęcia zaczynamy o godzinie 9.00. Pierszwa godzina przeznaczona jest na zadania, łamigłówki tematyczne
zakończone pracą plastyczną. Druga godzina to czas wolnej i swobodnej zabawy na placu zabaw. Trzecią godzinę otwiera lunch, a po nim wracamy do zajęć muzyczno- ruchowych. Spotkania kończymy o godzinie 12.00.

Rodziców lub opiekunów prosimy o nieprzebywanie w sali z dziećmi, proponujemy wówczas chwilę dla siebie w kawiarni Pompona;)

Godziny zajęć:
PONIEDZIAŁKI/ ŚRODY/ PIĄTKI
godz. 9:00 – 12:00

Zapisy:
mail: tamara.sawko@gmail.com,
tel.: 530 770 018

Cennik:
KARNET- 10 wejść –  550 zł (ważny przez 4 tygodnie)
JEDNORAZOWE WEJŚCIE– 65 zł ( w sytuacji, gdy są miejsca na zajęciach)
Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają dzieci posiadające karnet.
W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 12 dzieci.
Zajęcia rozpoczynamy, gdy uzbiera się grupa min. 4 dzieci 😉